Petras blogg
 Det kom ett mejl från min gamla kurskamtar Petra. Och när jag gick in och läste hennes blogg blev jag både glad och rörd:
Hej Mien!
Jag vet lite hur ni har det eftersom jag numera läser dina krönikor då och då:) Det är så roligt och jag har gått och tänkt på att jag ska skriva ett mail (ska man skriva mejl?). En arbetskamrat pratade om Gotland, jag pratade om dig och så förstod hon att du var du och köpte din bok till mig. Jag blev så glad! Nu har jag bloggat lite om dig .
Jag bor i Varberg med min sambo Magnus, har fyra barn och är fortfarande lärare. Livet är bra och hektiskt, så som det är för så många andra, tror jag.
Tänker på er ibland och hoppas att ni mår väl! Hälsa Jonas.
Kram Petra
HÄR! kan du läsa Petras blogg.
/ Mien
juli 27th, 2013 at 1:41 e m
Inga Hablingar på Sundssimmet i år?
augusti 18th, 2013 at 11:22 f m
Hej Lale!
Nä, det har varit lite si och så med simträning i sommar. En av Hägsarvesimmarna har tex haft körtelfeber. Men vi kommer tillbaka nästa sommar!
Mien
november 23rd, 2019 at 10:41 e m
Verkligen intressant, stort tack!
februari 8th, 2020 at 4:14 e m
I am extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog.
Is this a paid theme or did you customize it yourself?
Anyway keep up the excellent quality writing, it’s rare to see a nice blog like this one nowadays.
februari 9th, 2020 at 11:23 e m
Its like you read my mind! You appear to know
a lot about this, like you wrote the book in it or something.
I think that you could do with some pics to drive the message home
a little bit, but instead of that, this is magnificent blog.
A great read. I’ll definitely be back.